Ranking Dealerów samochodów. Która firma była najskuteczniejsza w 2021 roku?

10 maja byliśmy świadkiem opublikowania przez DCG Dealer Consulting i IBRM Samar listy 50 największych firm dealerskich w Polsce. Kurz jeszcze nie opadł, dlatego przedstawiamy to prestiżowe zestawienie z innej, nie mniej istotnej perspektywy.

Eksperci motoryzacyjni zgodni są do tego, że wielkość firmy dealerskiej mierzy się ilością sprzedanych samochodów. Ale przy stale rosnących kosztach nie mniej ważna jest skuteczność i sprawność zarządzania mierzona poprzez ilość sprzedanych samochodów na stację. Wszakże brawa należą się dealerom którzy sprzedali tysiące samochodów mając kilkadziesiąt stacji dealerskich. Natomiast bezdyskusyjnie majstersztykami są Ci Dealerzy, którzy sprzedali tysiące samochodów mając jedynie kilka stacji. Tym samym wykazując się niezwykle sprawnym zarządzaniem, celnym doborem partnerów biznesowych i zgranym personelem.

Którzy dealerzy są w czołówce tego zestawienia?

Aż 8 miejsc w pierwszej dziesiątce zajmują Dealerzy jednego z najlepiej zorganizowanych Importerów w Polsce - Toyota Central Europe. Wyjątkiem są Grupa Nawrot z Wrocławia oraz przedstawiciel Skody - Grupa Auto Wimar. Obie firmy osiągnęły ponad przeciętne wyniki posiadając stację Dealerskie tylko w jednym mieście.

Przedstawimy ranking najbardziej efektywnych firm dealerskich pod względem sprzedanych samochodów na jedną stację dealerską.

Pierwsza trójka to Dealerzy Toyoty i Lexusa:

  1. Toyota Bielany
  2. Toyota Dobrygowski
  3. Grupa Cygan

Podium Dealerów pod względem sprzedaży per salon w 2021
Podium Dealerów pod względem sprzedaży per salon w 2021

Dealerzy z pierwszej trójki to wielokrotnie nagradzane firmy rodzinne z tradycjami. Toyota Bielany została założona przez Zbigniewa Kopestyńskiego w 1980 roku, Toyota Dobrygowski jeszcze wcześniej bo w 1979 roku przez Krzysztofa Dobrygowskiego, a w 1984 roku swój pierwszy warsztat otworzył Władysław Cygan. Wszyscy założyciele byli pasjonatami motoryzacji i trwale wpisali swoje przedsiębiorstwa w rynki lokalne i nie tylko. Łącznie w zeszłym roku z ich salonów wyjechało ponad 16 tys. samochodów.

Kolejne pozycje z pierwszej dziesiątki to:

  1. Nawrot
  2. Auto Wimar
  3. Auto Park
  4. Toyota Romanowski
  5. Carolina Car Company
  6. Chodzeń
  7. Grupa Sabaj

Top 10 Dealerów pod względem sprzedaży per salon w 2021
Top 10 Dealerów pod względem sprzedaży per salon w 2021

Chcesz pobrać pełen ranking TOP50? Kliknij tutaj.

Wszystkie salony samochodowe wraz z opiniami na temat świadczonych usług znajdziesz tutaj.

Twoja opinia została wysłana do moderatora.

Poznaj cykl życia opinii »