Na blogu dzielimy się spostrzeżeniami na temat szeroko pojętego rynku motoryzacyjnego.

Miło nam Cię widzieć! Rozgość się! 🤗


Która marka sprzedała najwięcej samochodów nowych w 2022 roku? Przedstawiamy raport.

więcej...


Opinie w Internecie są zaraz po cenie i lokalizacji, najważniejszym kryterium wyboru Dealera. Szczególnego znaczenia nabierają właśnie teraz - w dobie digitalizacji sprzedaży samochodów i usług serwisowych. Na podstawie danych zebranych na PoznajDealera.pl jasno wynika, że wpływ na zadowolenie klienta ma przede wszystkim udana relacja z Doradcą. To właśnie bezproblemowe nawiązanie kontaktu oraz późniejsza komunikacja są najczęściej wymieniane zarówno w opiniach pozytywnych, jak i negatywnych. Właściwa komunikacja to w oczach klienta, przede wszystkim bycie zrozumianym i wysłuchanym. Natomiast zwyczajnie frustruje go notorycznie nie odbieranie telefonu, nie oddzwanianie, nie odpisywanie na e-maile, oraz poczucie braku zainteresowania ze strony doradcy. Brzmi znajomo? Sytuacje, które mogłyby wydawać się w dzisiejszych czasach już nieaktualne, są wciąż występującym schematem.

więcej...


Wynajem długoterminowy samochodów to praktyczna forma finansowania samochodów przeznaczona dla klienta prywatnego (konsumenta) oraz dla firmy. Cechuje się konstrukcją, w której najemca spłaca tylko utratę wartości samochodu, zamiast całej wartości jak w klasycznym leasingu operacyjnym lub kredycie.

więcej...


Sposób posiadania i użytkowania samochodu zmienia się, a cały rynek idzie w stronę wynajmu długoterminowego. Tylko czy to się w ogóle opłaca?

więcej...


10 maja byliśmy świadkiem opublikowania przez DCG Dealer Consulting i IBRM Samar listy 50 największych firm dealerskich w Polsce. Kurz jeszcze nie opadł, dlatego przedstawiamy to prestiżowe zestawienie z innej, nie mniej istotnej perspektywy.

więcej...


W dobie inwazji Rosji na Ukrainę, wiele marek zaprzestaje kontaktów handlowych z agresorem. Możemy być pewni, że nastąpią duże zmiany, a tymczasem postanowiliśmy przeanalizować jak dotychczas wyglądała sprzedaż samochodów nowych w Rosji, Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Porównaliśmy wymienione rynki pod kątem ogólnej sprzedaży samochodów nowych, najpopularniejszych marek oraz modeli.

więcej...


Początki Ford Polska zaczęły się od sprzedaży modeli Sierra i Escort. Dzisiaj w gamie jest kilkanaście modeli, od sportowego Mustanga po dostawczego Transita. Sprawdźmy jaką drogę przeszedł Ford przez 30 lat obecności w Polsce.

więcej...


Przyszłość to pojazdy o zerowej emisji CO2. Który koncern ma szansę zdominować rynek ? Volkswagen Group vs. Toyota Motor Corporation

więcej...


W PoznajDealera.pl pojawiły się dwie niszowe marki samochodów budzące skrajne emocje. Dzieje się tak, ponieważ uznany polski dealer Auto Fus Group otwiera sprzedaż nowo powstałej marki Grenadier specjalizującej się w produkcji samochodów terenowych oraz kolejny, mamy nadzieję, że tym razem mniej wyboisty, rozdział marki Aston Martin, której sprzedaż odbywać się będzie w hotelu Raffle’s Europejski przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego.

więcej...


Rejestracje samochodów osobowych z segmentu Premium wzrosły rok do roku o ponad 11%. Liderem jest BMW (533 109 szt.), które jako pierwsze przekroczyło barierę pół miliona zarejestrowanych samochodów w okresie od stycznia do września 2021 roku. Mercedes (481 792) walczy z Audi (218 490 szt.) o drugie miejsce w Europie a markami, które sprzedały powyżej 100 tys. szt. są jeszcze Volvo i Mini.

więcej...


Twoja opinia została wysłana do moderatora.

Poznaj cykl życia opinii »