Jaki był 2022 rok na rynku sprzedaży samochodów nowych?

Która marka sprzedała najwięcej samochodów nowych w 2022 roku? Przedstawiamy raport.

Jaki był 2022 rok na rynku sprzedaży samochodów nowych? Większość marek rok do roku zaliczyła spadki. Wyjątkiem jest Kia, Hyundai, Mercedes-Benz i Iveco. Cały rynek rejestracji nowych samochodów skurczył się o 7,4%.

Która marka sprzedała najwięcej samochodów nowych do 3,5 tony?

Toyota kolejny raz zdeklasowała konkurencję. Przewaga nad drugą Skodą to 36 tys. szt. To tyle ile łączna sprzedaż Peugeota, Volvo i Citroena. Toyota sprzedała tyle samochodów ile druga Skoda i trzeci Volkswagen łącznie.

Gratulację należą się również Mercedesowi, który zajął pierwsze miejsce w segmencie premium i 6 miejsce w Polsce. Sprzedał więcej samochodów niż marki mainstreamowe jak Hyundai, Ford czy Fiat.

Prawie 60% wzrost rejestracji zaliczyły pojazdy elektryczne. Mimo wciąż niewielkiego udziału w rejestracjach (2,7%) wzrost może być dobrą prognozą na przyszłość.

2 modele aut na wynajem

Mimo ogólnego spadku rejestracji samochodów czołowe marki wciąż rozwijają swoje sieci Dealerskie. Zarówno przedstawiciele marek popularnych jak i premium otworzyły w ostatnim roku nowe salony samochodowe a wszystkie z nich znajdują się w katalogu Autoryzowanych salonów i serwisów na PoznajDealera.pl

Autor tekstu - Sebastian Rowicki

Sebastian Rowicki
Praktyk na rynku motoryzacyjnym od 2010 roku.
Współtwórca serwisu PoznajDealera.pl.

Twoja opinia została wysłana do moderatora.

Poznaj cykl życia opinii »